By – On ינואר 17, 2016 – In כתבות, מוטיבציה With No comment

רצה מאהבה! סיפור ההצלחה של תמר רפלד

תמר רפלד קולז'

מהאימונים על האופניים הישנים של אבא, הריצות "בקטנה" ועד החלום להשתתף בתחרות הישראמן

על הדרך המאתגרת של תמר רפלד הצעירה בקבוצת הטריאתלון של שי פיפמן.

בזמן שרבות מבנות גילה עסוקות בבילויים ובנסיעות לחו"ל לפני השירות הצבאי, תמר רפלד, 18 חלמה לכבוש יעד אחר – להגיע למקצה החצי בתחרות הישראמן 2015, שלב מכריע בהוכחה לעצמה שספורט הוא חלק בלתי נפרד ממי שהיא.

"מאז שאני זוכרת את עצמי עסקתי בספורט", מספרת תמר. "בכיתה ב' התחלתי להתאמן בקראטה והגעתי עד לחגורה חומה".

בהמשך עשתה קצת מכל דבר: רכיבה, שחייה וריצה. סיפור האהבה עם קבוצת הטריאתלון של שי פיפמן החל כשתמר החליטה שהיא מעוניינת לעלות שלב ולהתחרות בתחרות ישראמן. "עד אז השתתפתי במרוצים של 10 קילומטרים בלבד ורציתי לדעת איך עושים את זה? האם אוכל לקבל עזרה?"

לא זרמו הרבה מים בנהר, ותמר הצעירה נכנסה לליבם של המאמן שי פיפמן ושאר חברי הקבוצה. "שי ראה אותה רצה, רוכבת ושוחה והחל ללוות אותה במהלך האימונים" מספרת תמי, השותפה של שי. "האמת היא שבהתחלה היה לו ספק אם תמר תעמוד במשימה, אך מהר מאד גילינו את כוח הרצון, הנחישות וההתמדה שלה ובעוצמות אדירות".

תמר מצידה, הקפידה להגיע לכל האימונים, שאלה שאלות רבות, למדה על עצמה ועל מהי התזונה הנכונה לתהליך ולדברי תמי, "כל הקבוצה התאהבה בילדה המדהימה והנחושה".

"בהתחלה הייתי חוזרת גמורה מכל אימון ולאט לאט התחלתי להשתפר, הכל בזכות שי והקבוצה". תמר מספרת על תמיכה אינסופית, עידוד ופרגון אדיר מצד חברי הקבוצה שבזכותם היא הגיעה למטרה שהציבה לעצמה.

"שי הוא קודם כל, אדם טוב, ללא אגו, מאמן נהדר שיודע עד כמה אפשר לדחוף קדימה ומתי לעצור. אני גאה להיות חלק מהפיפמנים וגאה בכולם על ההישגים בישראמן וגם על ההישגים האישיים שלא קשורים לתחרות, אבל תרמו רבות למי שאני היום".

כיום תמר חיילת במשרה מלאה, אך מקפידה למצוא זמן לאימונים במטרה להגיע לישראמן מלא. "בשביל להגיע למטרה גדולה, צריך לעשות גם וויתורים, בין אם זה לא לצאת עם החברים בשישי בערב כי בשבת יש רכיבה, בין אם זה להפסיד זמן עם המשפחה והחברים או אפילו לצאת מוקדם מהעבודה. אני מאמינה שאם תיתן 100% בכל אימון ולא תוותר עליו, למרות שקר וצריך לקום ב- 5 בבוקר, בסופו של דבר כמות ההשקעה כגודל ההצלחה".

על המסלול עם תמר רפלד

  1. למה ספורט?

הספורט מאתגר ובוחן אותנו. הוא מציב במצבים שאנחנו בוחרים אם לוותר על האימון ולהקל על עצמך, או לא לוותר, גם כשמרגישים שאי אפשר יותר להמשיך קדימה, במיוחד בטריאתלון כשהאימונים הם כל כך ארוכים וכל כך אינטנסיביים.

  1. ענף ספורט אהוב?

האמת שאני אוהבת כמעט את כל ענפי הספורט, בשנה האחרונה אני נהנית מאד לרכב על אופניים במיוחד כשזה בפלטון עם הקבוצה שלך.

  1. כמה אימונים את מקדישה בשבוע לספורט?

השנה התגייסתי ללוחמה, מה שהקשה על שילוב האימונים במהלך השבוע. לפני הגיוס התאמנתי בין 7 – 10 אימונים בשבוע, כיום אני מאוד משתדלת לשמור על הכושר ולרוץ בבסיס בשעת ת"ש וכשאני בבית להגיע לרכיבות בשבת.

  1. בכמה תחרויות השתתפת?

התחלתי ללכת לתחרויות  ריצה של כ-  10 ק"מ כשהייתי בכיתה י' ומאוד נהניתי. השתתפתי בתחרויות טריאתלון ספרינט שהקבוצה אירגנה, השתתפתי פעמיים במקצה האולימפי בגן שמואל, וחצי איש ברזל בישראמן אילת.

  1. מהו השיא האישי שלך?

מקום 2 בקטגורית גיל בחצי איש ברזל בישראמן 2015. המטרה שלי הייתה לסיים, פחות התמקדתי בזמנים ובפודיום.

  1. מה נותן לך מוטיבציה?

האנשים שמסביבי, התמיכה האין סופית והפירגון שקיבלתי מהמשפחה מהחברים ומחברי הקבוצה כשהחלטתי לעשות חצי איש ברזל, אני יודעת שזו מטרה גדולה יחסית למישהו ללא ניסיון כלל בטריאתלון.

  1. איך את שומרת על תזונה נכונה?

לשמור על תזונה נכונה במהלך אימונים זה דבר מאוד חשוב ומאתגר, חשוב לזכור לא להיות קשה עם עצמך יותר מידי, לפעמים משהו שהוא לא חזה עוף או דג זה בדיוק מה שצריך. חשוב לזכור גם לא להגזים, זה שסיימת עכשיו אימון ריצה של שעה, לא אומר שצריך לאכול מגש פיצה שלם.

  1. מיהו המודל לחיקוי שלך?

יש המון אנשים שאני מעריכה ומעריצה בתחום הטריאתלון, אך הבן אדם שלימד אותי לא לוותר לעולם לא משנה כמה זה קשה זה אבא שלי. ממנו קיבלתי את ההשראה ואת כוח הרצון, הוא גם לימד אותי שנתונים פיזיים לא בהכרח קובעים, גם אם אין לך מבנה אתלטי אתה יכול להצליח.

  1. מהו הטיפ שלך למתאמנים?

לכל אחד יש את הימים שהוא מרגיש עייף ושאין לו כח לקום וללכת לאימון ושאין מוטיבציה, הכי חשוב זה לא לוותר לעצמך, לא למצוא תירוצים ללמה אני לא יכול אלא להציב לעצמך מטרה גדולה, וללכת אחריה עד הסוף.

  1. מהו היעד הבא שלך?

היעד הבא שלי הוא ישראמן מלא, אני יודעת שהדרך עוד מאוד ארוכה. כיום השירות הצבאי שבחרתי בו עצר את ההתקדמות שלי, אך אני יודעת שאחרי שאסיים אחזור לאימונים באופן מסודר.

השאר תגובה